TRADICE, POCTIVOST, KVALITA

Nejčastější dotazy

Postup spolupráce

V hypoteční kalkulačce si můžete namodelovat požadované parametry financování jako je výše úvěru, optimální splátka, doba fixace atd. Poté co nám odešlete Váš požadavek přes hypoteční kalkulačku nebo kontaktní údaje Vám zavoláme a nezávazně připravíme nejvýhodnější možnosti financování. Jelikož dlouhodobě spolupracujeme se všemi bankami na trhu, bude výsledná nabídka úvěru zpravidla ještě výhodnější než výstup z hypoteční kalkulačky. Následně Vám připravíme schůzku s naším specialistou, který Vás bezpečně provede procesem celého financování. Každodenní aktuálnost naší kalkulačky zajišťuje společnost Gepard Finance a.s., které patří i naše poděkování.

Hypotéka

Hypotéka je úvěr, jehož splacení je zajištěno zástavním právem k nemovitosti. Slouží ke koupi, rekonstrukci či výstavbě nemovitosti. Po dobu fixace Vám banka garantuje neměnný úrok. V současné době nízkých úrokových sazeb se vyplatí fixace co nejdelší. V průběhu trvání hypotéky umožňují některé banky mimořádné splátky zdarma. Od 1.12.2016 je možné jednou ročně splatit zdarma až 25 % zůstatku úvěru. Bez poplatku můžete úvěr splatit také po dobu tří měsíců před koncem fixace úrokové sazby nebo v případě těžké životní situace. Pokud nemáte dostatečné vlastní zdroje, je hypotéka tou nejvýhodnější formou zajištění vlastního bydlení. Konkrétní nabídku si můžete spočítat v naší kalkulačce.

Americká hypotéka

Americkou hypotékou se rozumí úvěr, jehož splacení je zajištěno zástavním právem k nemovitosti, ale oproti klasické hypotéce můžete tyto prostředky použít na cokoliv. Tento úvěr má vyšší úrokovou sazbu než klasická hypotéka, ale stále se jedná o výhodnější variantu financování než nabízí spotřebitelské úvěry.

Refinancování

Refinancování hypotéky znamená její splacení hypotékou od nové banky za účelem získání lepších podmínek. Refinancováním získáte výhodnější úrokovou sazbu, odhad zdarma a další výhody s tím spojené. Refinancování Vaší hypotéky řešte alespoň tři měsíce dopředu, abyste si s předstihem zajistili výhodnější nabídku. Stávající banka totiž s novou nabídkou nespěchá, posílá jí zpravidla čtyři týdny před koncem fixace. S celým procesem refinancování Vám samozřejmě rádi pomůžeme.

Fixace

Fixace úrokové sazby je období, po které se nemění úroková sazba úvěru, zpravidla 3 až 5 let. Po ukončení fixace se úroková sazba úvěru změní dle aktuálních podmínek na trhu. Po skončení fixace Vám banka nabídne úrokovou sazbu úvěru dle aktuálních podmínek na trhu. Uděláme vše proto, aby Vaše nová sazba úvěru byla tou nejvýhodnější.

Zástavní právo

Zástavní právo znamená zastavení zpravidla financované nemovitosti ve prospěch banky, která poskytla úvěr. Zástavní právo zaniká doplacením úvěru bance.

Úroková sazba, RPSN (roční procentní sazba nákladů)

Úroková sazba (v %) vyjadřuje kolik peněz navíc zaplatíte bance z půjčené částky za rok. Některé úvěry jsou zatíženy dalšími poplatky, které nejsou v úrokové sazbě zahrnuty, proto je nejdůležitějším ukazatelem nákladovosti produktu RPSN. Roční procentní sazba nákladů v sobě zahrnuje veškeré poplatky s úvěrem spojené, proto je dobré vybírat úvěr také podle tohoto ukazatele.

Daňová úspora

V případě úvěru na vlastní bydlení je možné si snížit základ daně o zaplacené úroky (maximálně 300.000 Kč/rok). Snížení základu daně např. o 10.000 Kč ročně přináší daňovou úsporu 1.500 Kč. Potvrzení o zaplacených úrocích posílá banka automaticky a vy ho jen předáte mzdové účetní, případně zařadíte do svého daňového přiznání.

Spotřebitelský úvěr

Úvěr je půjčka, která slouží k nákupu spotřebního zboží nebo služeb. Úroková sazba je zpravidla stejná po celou dobu trvání úvěru. Úvěr je možné kdykoliv splatit za poplatek 1 % z aktuální výše úvěru. Některé banky umožňují jeho splacení zdarma.

Konsolidace úvěrů

Je sloučení několika půjček nebo úvěrů do jednoho, s cílem zajištění výhodnějších podmínek splácení. Výsledkem konsolidace by měla být úspora finančních prostředků a snížení splátkové zátěže klienta.

V případě zájmu o jakoukoliv službu nás můžete kontaktovat zde.